pozyczki online

Wystawa  zaprezentowana w czytelni omawia następujące zagadnienia: początki filmu od pionierów kina niemego, pojawienie się kina dźwiękowego i kolorowego, etapy powstawania filmu itp. Szczególnie dużo miejsca poświęcono gatunkom filmowym.
W czasie oprowadzania po wystawie wykorzystywane są fragmenty filmów fabularnych niemych i dźwiękowych oraz filmów dokumentalnych dotyczących języka filmu i gatunków filmowych.

 

W starym kinie

W sali komputerowo-telewizyjnej biblioteki możemy obejrzeć wystawę zawierającą dużo informacji o filmie. Ilustracje, plakaty i opisy, informują nas jak wiele gatunków filmów istnieje i jaka jest historia filmu. Zapraszamy do oglądania.

2015 Rokiem Polskiego Teatru Publicznego

Rok 2015 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Polskiego Teatru Publicznego, by uczcić 250. rocznicę pierwszej premiery danej w języku polskim przez zespół teatralny powołany przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Agatha Christie 125 rocznica urodzin królowej kryminału

W 2015 roku przypada 125. rocznica urodzin Agathy Christie. Napisała 66 powieści kryminalnych oraz opowiadań i sztuk teatralnych. Dwie najsłynniejsze stworzone przez nią postacie to belgijski detektyw Herkules Poirot i panna Marple. Zapraszamy do naszej biblioteki po książki tej autorki.

Jesienne wydarzenia literackie

Nagroda Nike dla Olgi Tokarczuk za książkę „Księgi Jakubowe” i literacki Nobel 2015 dla Swietłany Aleksijewicz, białoruskiej pisarki to najświeższe wiadomości, o których możemy się dowiedzieć w naszej bibliotece, która zawsze jest na bieżąco!