Z okazji Walentynek w naszej bibliotece wiele się wydarzyło. Wypożyczalnia została ozdobiona oczywiście czerwonymi serduszkami. Uczennice należące do Koła Przyjaciół Biblioteki  samodzielnie wykonały przepiękne  kartki walentynkowe.  W szkole cały tydzień działała „poczta walentynkowa”, a w poniedziałek 15 lutego kartki trafiły do adresatów.
      Poza tym zorganizowano:
    „Randkę w ciemno ... z książką!” - czyli 14 tajemniczych książek na 14 lutego. Na  chętnych do zakochania się w książce czekały tajemnicze, owinięte w  szary papier, ozdobione czerwonymi serduszkami pozycje. Uczniowie  mogli rozpakować książki dopiero w domu. Mamy nadzieję, że ta randka była udana. Chętni mogą napisać recenzję z przeczytanej książki. Najlepsze prace nagrodzimy słodyczami.
     „Motyw miłości w literaturze” - konkurs czytelniczy. Uczniowie mogą wziąć udział w walentynkowym konkursie czytelniczym. Należy pobrać w bibliotece  kartki z zadaniami i rozwiązać je do 25 lutego. Najlepsi zostaną nagrodzeni!
    „Z poezją miłosną przez wieki” - wystawka na której pojawiły się wiersze miłosne polskich i zagranicznych poetów.