W dniach od 14 do 18 marca 2016 w naszej szkolnej bibliotece trwał „Tydzień z Fantasy”. Celem tego przedsięwzięcia było oczywiście zachęcenie młodzieży do czytania książek z tego gatunku. Panie Lucyna Szulc i Renata Kamoda przeprowadziły konkurs plastyczny „W magicznym świecie fantasy”. Konkurs miał na celu popularyzację literatury fantasy, pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej oraz umożliwienie uczniom zaprezentowanie swojego talentu.

Pani Agnieszka Anacik zorganizowała konkurs czytelniczy „Znam Harrego Pottera”, który miał za zadanie sprawdzić znajomość książek o przygodach dzielnego czarodzieja. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży, a nazwiska zwycięzców zostaną wywieszone w bibliotece szkolnej. W ramach tygodnia z fantasy przygotowano w bibliotece także wystawę „Witajcie w Śródziemiu Tolkiena”. J.R.R. Tolkien jest uznawany za ojca literatury fantasy, dlatego zaprezentowano książki, plakaty i wiadomości o autorze i jego dziełach.

A na koniec mamy pytanie do czytelników: Czy wiecie kiedy przypada Dzień Czytania Tolkiena?