pozyczki online

W czwartek, 30 kwietnia gościliśmy w naszej szkole panie pracujące w Bibliotece Publicznej na os. Zgody 7. Pretekstem do spotkania, zaaranżowanego przez naszą bibliotekę szkolną, była gra planszowa „KOROWÓD NOWOHUCKI”. Zajęcia  z klasą 3b gimnazjum poprowadziła pani Jolanta Oleksa. Spotkanie rozpoczęło się pokazem prezentacji, która przybliżyła uczniom 20  postaci ważnych dla Nowej Huty. Poczet otwierała legendarna Wanda. Za nią kroczyli m.in.: cysters i malarz Stanisław Samostrzelnik, Jan Matejko, który był właścicielem dworku w Krzesławicach, "Piękna Zośka" – młodopolska modelka zamordowana przez zazdrosnego męża, działacz ludowy Franciszek Ptak, szef zespołu projektującego Nową Hutę Tadeusz Ptaszycki, ks. Kazimierz Jancarz – kapelan nowohuckiej Solidarności, artysta Marian Kruczek czy Bogdan Łyszkiewicz – lider zespołu Chłopcy z Placu Broni. W dalszej części zajęć gimnazjaliści mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę grając w grę planszową , która jest integralną częścią projektu „Korowód nowohucki”, przygotowanego przez Ośrodek Kultury im. Norwida w Krakowie.