29 września / w piątek /na 3 godzinie lekcyjnej odbyła  się akcja promująca czytelnictwo wśród uczniów naszej szkoły. Akcja miała za zadanie promocję książki i głośnego czytania.

Młodzież   razem z nauczycielem wspólnie oddawali się lekturze, zapewniającej relaks i chwilowe oderwanie się od zaplanowanej lekcji. Lektury wybierane były przez zainteresowaną klasę i nauczyciela, a następnie czytano, czytano i czytano... Wybrany fragment książki miał być zachętą do przeczytania jej w całości, a następnie sięgnięcia po kolejne.
    Wśród wybranych książek były min: „Słówka” Boya Żeleńskiego, „Piórka” Sztaudyngera, „Mały Książę”, „Astronauci” Stanisława Lema, ale także ulubiony miś z dzieciństwa i jego zabawne przygody „Kubuś Puchatek” czy lektury w języku angielskim rozwijające umiejętności językowe.
Wszystkim , którzy brali udział w akcji serdecznie dziękujemy i zapraszamy do biblioteki po kolejne ciekawe książki.

Bibliotekarze szkolni Agnieszka Anacik i Lucyna Szulc