pozyczki online

14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. Październik to także  Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Aby uczcić te wydarzenia biblioteka szkolna wraz z wychowawcą i uczennicami klasy IC przygotowała wystawę  „Nauczyciel czytał, a Ty?”.
Na tablicy  pojawiły się zdjęcia naszych  nauczycieli z lat młodości. Oglądający muszą sami rozpoznać poszczególne osoby. Pomocą w tym są umieszczone przy fotografiach symbole, związane z nauczanymi przedmiotami. I najważniejsze, zaprezentowano tytuły książek, które nauczyciele chętnie czytali, gdy sami chodzili do liceum. Najwięcej osób na swoją niezapomnianą książkę wybrało „Sto lat samotności” G.G. Marqueza oraz pozycje napisane przez Waldemara Łysiaka. Na wystawie pojawiły się także tytuły książek ostatnio czytanych przez naszych pedagogów. Wiele z wymienionych utworów możecie wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece.  Zapraszamy!!!

A na koniec piękny cytat z książki „Cień wiatru”- C. R. Zafóna

„...niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później – i nieważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć – wrócimy.(...) „