Jesteśmy jedną z 1000 szkół, które zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego Projektu pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu uczniowie naszej szkoły będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków
i audiobooków.
Projekt ma na celu kreować wśród młodych ludzi modę na czytanie, zachęcić ich do obcowania z literaturą w atrakcyjny dla nich sposób, ukazać czytelnictwo jako ciekawą formę spędzania wolnego czasu.
Organizatorzy akcji zaplanowali konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz szkoły.
Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz pracowników  do wzięcia udziału w projekcie.
Chcąc wziąć udział w projekcie, trzeba z plakatu za pomocą smartfona zeskanować kod QR przy pomocy aplikacji Woblink.com, pobranej darmowo. Po jego zeskanowaniu przez miesiąc otrzymujemy darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.
Plakaty w widocznych miejscach w szkole!
Akcja trwa tylko do 30 listopada 2017 – śpieszmy się „upolować książkę”!

Akcja Czytaj PL – to jedna z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. „Upoluj swoją książkę” wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon.

Na uczniów czeka również wiele konkursów i atrakcyjnych nagród. Akcja „Upoluj swoją książkę” organizowana jest z inicjatywy Instytutu Książki z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformą e-bookową Woblink.com, które już od 5 lat organizują wspólnie akcję Czytaj PL.

Czytaj PL do tej pory było organizowane w niespotykanej w Polsce i na świecie skali, a w tym roku zasięg akcji będzie wielokrotnie większy. Akcja obejmie blisko 500 miast i miejscowści. Na ponad siedmiu tysiącach nośników pojawią się darmowe wypożyczalnie e-booków i audiobooków. Udostępnione zostaną kody QR do 12 bestsellerów, w tym 5 absolutnych nowości z 2017 roku. Po raz pierwszy w akcji weźmie udział 10 miast zagranicznych m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik – Miasta Literatury UNESCO. Zeszłoroczna edycja  zachęciła do czytania tysiące osób. W tym roku przekona ich jeszcze więcej.

Akcja Czytaj PL od początku jest organizowana w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Lista dostępnych książek:
1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”
2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”
3. Gregory David Roberts „Shantaram”
4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”
5. Anna Kamińska „Wanda”
6. Jakub Małecki „Ślady”
7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”
8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”
9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”
10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”
11. Jon Ronson „#WstydźSię!”
12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara”

Organizatorzy Czytaj PL: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Woblink

Partnerstwo strategiczne: Instytut Książki

Organizatorzy odsłony w szkołach (Upoluj swoją książkę): Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Woblink