14 października, Dzień Edukacji Narodowej, był dla uczniów Gimnazjum nr 45 im. Powstańców Warszawy i XVI Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego wydarzeniem bardzo uroczystym i poruszającym.

Wszystko rozpoczęło się mszą św. którą, w parafii Św. Bartłomieja odprawił dla nas proboszcz - o. Wincenty. Następnie na sali gimnastycznej uczniowie klas pierwszych, w obecności grona pedagogicznego, rodziców i uczniów, złożyli przyrzeczenie na sztandar, że będą dbać o dobre imię naszej szkoły i godnie ją reprezentować.

Po ślubowaniu złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową. Całą uroczystość zakończył wspólny występ gimnazjalistów i licealistów, którzy w sposób niesamowicie przejmujący, oddali charakter czasu Powstania Warszawskiego. Uczniom i nauczycielom, którzy ich tak dobrze do tego przygotowali: p. Agacie Gładysz, p. Dorocie Treli i p. Krzysztofie Strug - Urbanek należą się zasłużone dowody uznania. Cały występ, wraz z pięknym śpiewem, recytacją i realistyczną inscenizacją pozostanie na długo w naszej pamięci. Dziękujemy!

View the embedded image gallery online at: