Przypominamy, że w roku szkolnym 2015/2016 klasy: 3a Gimnazjum 45 i  2A XVI Liceum biorą dział w międzynarodowym Projekcie KROKUS.  W ramach projektu szkoły otrzymały cebulki żółtych krokusów. Cebulki zasadzone przez uczniów jesienią pięknie zakwitły na wiosnę. Kwiaty mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie II wojny światowej.

Projekt KROKUS pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. Wszystkich zapraszamy do biblioteki po ciekawe książki omawiające tą tematykę. A w galerii możecie zobaczyć nasze krokusy.