15. edycja konkursu historycznego „Od Wandy do Sendzimira” już za nami. 14 kwietnia w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida odbył się finał projektu. Przygotowań  i emocji było sporo. Nasza znakomita drużyna, w składzie: Paulina Surowiec, Klaudia Dubiel, Gabriela Matusik i Mateusz Śmietana, zajęła pierwsze miejsce w konkursie na rozmowę „Nowe życie w Nowej Hucie”.

Uczniowie nakręcili wywiad z panem Augustynem Obszarnym, który był świadkiem powstawania naszej dzielnicy, tu mieszkał, pracował, a nawet uczył się w  budynku naszej szkoły. Film nosi tytuł „Maratończyk z Nowej Huty”. W finale drużyny odpowiadały na trzy pytania z wiadomości uzyskanych podczas spotkań i wykładów. Nasi uczniowie nie znali odpowiedzi tylko na jedno pytanie, i w rezultacie zajęli 7 miejsce na 14 drużyn. Mamy nadzieję, że udział w tym projekcie spowodował  poszerzenie ich wiedzy na temat bogatej historii Nowej Huty. Opiekunami naszej szkolnej drużyny były panie: Bożena Janik i Lucyna Szulc.

Naszej gimnazjalnej drużynie dziękujemy i gratulujemy!!!