22 października 2016 roku XVI Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, z którym tworzymy wspólny Zespół Szkół nr 19, obchodziło jubileusz 45-lecia swojego istnienia. Uroczystości rozpoczęły się w Bazylice Krzyża Świętego, gdzie proboszcz Ojciec Wincenty odprawił w intencji pracowników byłych i obecnych, a także uczniów i absolwentów Mszę świętą.
Dalsze uroczystości odbywały się w pięknie przygotowanej na ten dzień szkole. Oficjalne przemówienia Pani Dyrektor Małgorzaty Kozak – Zasadni oraz zaproszonych gości, przedstawicieli Urzędu Miasta Krakowa, Kuratorium Oświaty, Rady Dzielnicy, ubarwiła ciekawa i zabawna historia "Szesnanastki", przedstawiona przez p. Grzegorza Siwora.
    Następnie młodzież klas pierwszych złożyła uroczyste ślubowanie. Były gratulacje, życzenia i wzruszające widowisko inspirowane poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zaprezentowano musztrę oraz pokaz samoobrony reprezentantów klas  policyjno-wojskowych. Galę zakończył wniesiony, płonący jubileuszowy tort.

Goście i absolwenci mieli możliwość zwiedzania szkoły, gdzie przygotowanych było dość sporo ekspozycji, ukazujących pasje i osiągnięcia uczniów naszej szkoły, a także nawiązujące do 45-letniej historii. Był też czas na poczęstunek i indywidualne spotkania wszystkich przyjaciół liceum.
Cieszymy się, że "Szesnastka" dzieli z nami wspólny dach. Gratulujemy jej tak pięknie przeżytego święta i życzymy by nadal tak się rozwijała podbijając serca kolejnych licealistów!