W tym roku szkolnym klasa 2b naszego gimnazjum bierze udział w międzynarodowym Projekcie KROKUS. 22 listopada, korzystając z pięknej pogody, uczniowie pod opieką pani Barbary Szyndler i pani Lucyny Szulc zasadzili krokusy na trawniku przed szkołą. Program  Krokus został zapoczątkowany w 2005 roku przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Obecnie jest realizowany w dziewięciu krajach Europy. Są to: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Grecja, Irlandia, Malta, Polski i Wielka Brytania. W Polsce program ten nadzoruje Żydowskie Muzeum Galicja.
    W ramach projektu szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów. Cebulki zasadzone przez uczniów jesienią, zakwitną wczesną wiosną. Kwiaty mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie II wojny światowej. Projekt KROKUS pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.

View the embedded image gallery online at: